SHL stream spelschema


Här hittar du hela spelschemat för SHL 2017/18. Notera att datumen och tiderna är preliminära och att matcher kan flyttas. Här är alla 364 matcher under säsongen att notera om du vill streama SHL.


Se alla matcher med ett konto hos Cmore. Se matcherna på TV:n, surfplattan, datorn eller mobilen. Utmärkt kvalitet och både för- och eftersnack och analyser.
Pris: Från 349 kr i månaden (inklusive Allsvenskan (fotboll), Superettan och Hockeyallsvenskan).

LÖRDAG 16 SEPTEMBER
Färjestad – Linköping
HV71 – Djurgården
Malmö – Rögle
Luleå – Örebro
Frölunda – Mora

TISDAG 19 SEPTEMBER
Karlskrona – Skellefteå
Växjö – Brynäs

TORSDAG 21 SEPTEMBER
Brynäs – HV71
Skellefteå – Färjestad
Mora – Rögle
Örebro – Luleå
Linköping – Växjö
Frölunda – Karlskrona
Djurgården – Malmö

LÖRDAG 23 SEPTEMBER
Malmö – Brynäs
HV71 – Linköping
Växjö – Örebro
Rögle – Skellefteå
Luleå – Djurgården
Karlskrona – Mora
Färjestad – Frölunda

TISDAG 26 SEPTEMBER
HV71 – Karlskrona
Linköping – Luleå

TORSDAG 28 SEPTEMBER
Skellefteå – Växjö
Brynäs – Djurgården
Luleå – HV71
Karlskrona – Linköping

LÖRDAG 30 SEPTEMBER
Djurgården – Skellefteå
Luleå – Linköping
Örebro – Brynäs
Rögle – Malmö
Växjö – Frölunda
Karlskrona – HV71
Mora – Färjestad

SÖNDAG 1 OKTOBER
Färjestad – Mora

TORSDAG 5 OKTOBER
Skellefteå – HV71
Brynäs – Karlskrona
Luleå – Frölunda
Malmö – Färjestad
Växjö – Mora
Rögle – Djurgården

FREDAG 6 OKTOBER
Linköping – Örebro

LÖRDAG 7 OKTOBER
Skellefteå – Malmö
Mora – HV71
Färjestad – Brynäs
Örebro – Linköping
Karlskrona – Rögle
Frölunda – Luleå

SÖNDAG 8 OKTOBER
Djurgården – Växjö

MÅNDAG 9 OKTOBER
Malmö – Örebro

TORSDAG 12 OKTOBER
Luleå – Rögle
Frölunda – HV71
Djurgården – Färjestad
Örebro – Mora
Linköping – Malmö
Brynäs – Skellefteå

FREDAG 13 OKTOBER
Växjö – Karlskrona

LÖRDAG 14 OKTOBER
Linköping – Frölunda
Djurgården – Mora
Skellefteå – Brynäs
HV71 – Färjestad
Karlskrona – Växjö

TISDAG 17 OKTOBER
Linköping – Djurgården
Malmö – Luleå
Frölunda – Örebro
Rögle – Färjestad

TORSDAG 19 OKTOBER
Mora – Frölunda
Brynäs – Rögle
Skellefteå – Linköping
Karlskrona – Djurgården
Färjestad – Luleå
Växjö – Malmö
HV71 – Örebro

LÖRDAG 21 OKTOBER
Luleå – Växjö
HV71 – Rögle
Frölunda – Skellefteå
Örebro – Färjestad
Brynäs – Mora

TISDAG 24 OKTOBER
Rögle – Linköping
Färjestad – Växjö
Djurgården – Örebro
Karlskrona – Luleå
Frölunda – Brynäs
Malmö – HV71

ONSDAG 25 OKTOBER
Skellefteå – Mora

TORSDAG 26 OKTOBER
Luleå – Malmö
Brynäs – Färjestad
Växjö- Frölunda
HV71 – Karlskrona
Linköping – Rögle

FREDAG 27 OKTOBER
Djurgården – Skellefteå
Mora – Örebro

LÖRDAG 28 OKTOBER
Rögle – Luleå
Färjestad – Brynäs
Frölunda – Linköping
Örebro – Mora
Skellefteå – Djurgården
Malmö – Karlskrona
Växjö – HV71

TORSDAG 2 NOVEMBER
Linköping – Brynäs
Luleå – HV71
Mora – Malmö
Frölunda – Skellefteå
Karlskrona – Örebro

FREDAG 3 NOVEMBER
Djurgården – Färjestad
Rögle – Växjö

LÖRDAG 4 NOVEMBER
Färjestad – Djurgården
Skellefteå – Malmö
HV71 – Frölunda
Brynäs – Mora
Växjö – Rögle

SÖNDAG 5 NOVEMBER
Linköping – Karlskrona

TISDAG 14 NOVEMBER
Örebro – Skellefteå
Rögle – Mora
Luleå – Färjestad
Malmö – Linköping
Karlskrona – Växjö
Brynäs – HV71
Frölunda – Djurgården

TORSDAG 16 NOVEMBER
Luleå – Frölunda
Örebro – Rögle
Djurgården – Växjö
Mora – Karlskrona
Skellefteå – Färjestad
Malmö – Brynäs
Linköping – HV71

FREDAG 17 NOVEMBER
HV71 – Linköping

LÖRDAG 18 NOVEMBER
Frölunda – Örebro
Brynäs – Malmö
Färjestad – Rögle
Växjö – Skellefteå
Mora – Luleå
Karlskrona – Djurgården

TISDAG 21 NOVEMBER
Luleå – Skellefteå
Rögle – Örebro
Malmö – Frölunda
Växjö – Färjestad
Linköping – Brynäs

TORSDAG 23 NOVEMBER
Skellefteå – Luleå
Karlskrona – Brynäs
Linköping – Mora
Frölunda – Rögle
Örebro – Färjestad
Malmö – Växjö
HV71 – Djurgården

LÖRDAG 25 NOVEMBER
Skellefteå – HV71
Mora – Växjö
Färjestad – Malmö
Frölunda – Linköping
Djurgården – Rögle
Örebro – Brynäs
Luleå – Karlskrona

TISDAG 28 NOVEMBER
Rögle – Frölunda
Växjö – HV71

ONSDAG 29 NOVEMBER
Malmö – Karlskrona

TORSDAG 30 NOVEMBER
Djurgården – Örebro
Brynäs – Rögle
Växjö – Luleå
Linköping – Skellefteå
HV71 – Mora

FREDAG 1 DECEMBER
Karlskrona – Färjestad

LÖRDAG 2 DECEMBER
Örebro – HV71
Frölunda – Malmö
Brynäs – Växjö
Luleå – Linköping
Mora – Djurgården
Karlskrona – Färjestad
Rögle – Skellefteå

TORSDAG 7 DECEMBER
Örebro – Malmö
Skellefteå – Mora
Frölunda – Karlskrona
Färjestad – Växjö
Rögle – HV71
Djurgården – Linköping
Luleå – Brynäs

FREDAG 8 DECEMBER
HV71 – Rögle

LÖRDAG 9 DECEMBER
Brynäs – Luleå
Malmö – Djurgården
Mora – Frölunda
Linköping – Färjestad
Karlskrona – Skellefteå
Växjö – Örebro

SÖNDAG 10 DECEMBER
Färjestad – Mora

TISDAG 19 DECEMBER
HV71 – Luleå
Djurgården – Karlskrona
Skellefteå – Brynäs
Linköping – Frölunda
Örebro – Växjö
Rögle – Malmö

TORSDAG 21 DECEMBER
Djurgården – Luleå
Växjö – Brynäs
Karlskrona – Örebro
Malmö – Skellefteå
Mora – HV71
Frölunda – Rögle

TISDAG 26 DECEMBER
Malmö – Frölunda
Luleå – Karlskrona
HV71 – Örebro
Rögle – Linköping
Mora – Djurgården
Brynäs – Färjestad
Växjö – Skellefteå

TORSDAG 28 DECEMBER
Luleå – Mora
Färjestad – Malmö
Örebro – Frölunda
Skellefteå – Rögle
Linköping – Djurgården
HV71 – Växjö
Karlskrona – Brynäs

LÖRDAG 30 DECEMBER
Skellefteå – Luleå
Frölunda – Mora
Rögle – HV71
Djurgården – Malmö
Brynäs – Örebro
Linköping – Karlskrona
Växjö – Färjestad

TISDAG 2 JANUARI
Färjestad – Frölunda
Malmö – Skellefteå
Rögle – Djurgården
Mora – Luleå

TORSDAG 4 JANUARI
Brynäs – Luleå
Mora – Skellefteå
Örebro – Djurgården
Karlskrona – HV71
Färjestad – Rögle
Frölunda – Växjö
Malmö – Linköping

LÖRDAG 6 JANUARI
Rögle – Växjö
Mora – Brynäs
Luleå – Örebro
Djurgården – Frölunda
Karlskrona – Malmö
Skellefteå – Linköping

SÖNDAG 7 JANUARI
HV71 – Färjestad

TORSDAG 11 JANUARI
Färjestad – Djurgården
HV71 – Frölunda
Växjö – Karlskrona
Malmö – Luleå
Rögle – Brynäs
Linköping – Mora

FREDAG 12 JANUARI
Skellefteå – Örebro

LÖRDAG 13 JANUARI
Djurgården – HV71
Luleå – Rögle
Färjestad – Karlskrona
Malmö – Växjö
Brynäs – Frölunda
Örebro – Skellefteå
Mora – Linköping

SÖNDAG 14 JANUARI
Färjestad – Karlskrona

TORSDAG 18 JANUARI
Rögle – Mora
Skellefteå – Karlskrona
Växjö – Luleå
Örebro – Linköping
Frölunda – Färjestad
Djurgården – Brynäs

FREDAG 19 JANUARI
HV71 – Malmö

LÖRDAG 20 JANUARI
Färjestad – Skellefteå
Brynäs – Djurgården
Växjö – Linköping
Karlskrona – Mora
Örebro – Rögle
Frölunda – Luleå

TISDAG 23 JANUARI
Linköping – Saab Arena
Malmö – HV71

TORSDAG 25 JANUARI
Luleå – Färjestad
Karlskrona – Frölunda
Djurgården – Rögle
Brynäs – Linköping
Mora – Växjö
Örebro – Malmö
HV71 – Skellefteå

LÖRDAG 27 JANUARI
Skellefteå – Frölunda
Rögle – Karlskrona
Malmö – Mora
Linköping – Luleå
Färjestad – Örebro
Växjö – Djurgården
HV71 – Brynäs

SÖNDAG 28 JANUARI
Färjestad – Luleå
Mora – Malmö

MÅNDAG 29 JANUARI
Djurgården – Frölunda

TISDAG 30 JANUARI
Skellefteå – Rögle
Örebro – HV71
Brynäs – Malmö
Karlskrona – Linköping
Frölunda – Djurgården
Växjö – Mora

TORSDAG 1 FEBRUARI
Mora – Karlskrona
Rögle – Brynäs
Linköping – Skellefteå
Malmö – Örebro
HV71 – Växjö
Djurgården – Luleå

LÖRDAG 3 FEBRUARI
Mora – Skellefteå
Linköping – HV71
Frölunda – Färjestad
Rögle – Örebro
Brynäs – Växjö
Luleå – Djurgården
Karlskrona – Malmö

MÅNDAG 5 FEBRUARI
Malmö – Rögle

TORSDAG 8 FEBRUARI
Växjö – Djurgården
HV71 – Mora
Luleå – Brynäs
Färjestad – Linköping
Skellefteå – Frölunda
Örebro – Karlskrona

LÖRDAG 10 FEBRUARI
Linköping – Malmö
HV71 – Brynäs
Örebro – Luleå
Djurgården – Karlskrona
Rögle – Frölunda
Skellefteå – Växjö
Mora – Färjestad

TORSDAG 15 FEBRUARI
Brynäs – Örebro

LÖRDAG 24 FEBRUARI
Färjestad – Skellefteå
Brynäs – Karlskrona
Mora – Rögle
Djurgården – Linköping
Örebro – Frölunda
Luleå – Växjö
HV71 – Malmö

TISDAG 27 FEBRUARI
Skellefteå – Örebro
Karlskrona – Luleå
Växjö – Rögle

ONSDAG 28 FEBRUARI
Mora – Linköping
Djurgården – Brynäs
Frölunda – Malmö
Färjestad – HV71

TORSDAG 1 MARS
Örebro – Växjö
Luleå – Mora
Linköping – Färjestad
Malmö – Djurgården
Brynäs – Frölunda
HV71 – Skellefteå

FREDAG 2 MARS
Rögle – Karlskrona

LÖRDAG 3 MARS
Luleå – Malmö
Frölunda – HV71
Djurgården – Mora
Växjö – Linköping
Brynäs – Skellefteå
Karlskrona – Rögle
Färjestad – Örebro

TISDAG 6 MARS
Skellefteå – Djurgården
Mora – Brynäs
Linköping – Rögle
Örebro – Karlskrona
HV71 – Luleå
Malmö – Färjestad
Frölunda – Växjö

TORSDAG 8 MARS
Djurgården – HV71
Brynäs – Linköping
Mora – Örebro
Luleå – Skellefteå
Karlskrona – Frölunda
Växjö – Malmö
Rögle – Färjestad

LÖRDAG 10 MARS
Örebro – Djurgården
Skellefteå – Karlskrona
Frölunda – Brynäs
Linköping – Växjö
Färjestad – HV71
Rögle – Luleå
Malmö – Mora