Hockeyallsvenskan spelschema 2017/18


Här har du hela spelschemat för de 52 omgångarna i grundserien i Hockeyallsvenskan säsongen 2017/18 med datum för matcherna. Observera att det kan ske förändringar i schemat vad gäller datum och tider under säsongen.

Du kan se alla matcher för alla klubbar i Hockeyallsvenskan säsongen 2017/18 med ett abonnemang på CMore. Vill du ha större frihet och kunna se matcher var som helst och när som helst kan du med fördel välja ett paket för Hockeyallsvenskan stream. Streama Hockeyallsvenskan via CMore till specialerbjudande – klicka här för att komma rätt direkt!

TISDAG 19 SEPTEMBER 2017
Timrå – Vita Hästen
AIK – Pantern
Karlskoga – Björklöven

ONSDAG 20 SEPTEMBER 2017
Västervik – Troja/Ljungby
Leksand – Södertälje
Oskarshamn – MODO
Tingsryd – Almtuna

FREDAG 22 SEPTEMBER 2017
Björklöven – Leksand
Pantern – Timrå
Almtuna – AIK
Vita Hästen – Oskarshamn
Troja/Ljungby – Karlskoga

LÖRDAG 23 SEPTEMBER 2017
Södertälje – Tingsryd
MODO – Västervik

TISDAG 26 SEPTEMBER 2017
Västervik – Vita Hästen
Timrå – Almtuna

ONSDAG 27 SEPTEMBER 2017
Leksand – Troja/Ljungby
Oskarshamn – Pantern
Karlskoga – MODO
AIK – Tingsryd
Björklöven – Södertälje

FREDAG 29 SEPTEMBER 2017
Vita Hästen – Karlskoga
Troja/Ljungby – Björklöven
Pantern – Västervik
Södertälje – AIK
Tingsryd – Timrå

LÖRDAG 30 SEPTEMBER 2017
MODO – Leksand
Almtuna – Oskarshamn

TISDAG 3 OKTOBER 2017
Karlskoga – Pantern
Leksand – Vita Hästen

ONSDAG 4 OKTOBER 2017
Almtuna – Västervik
Oskarshamn – Tingsryd
Troja/Ljungby – Södertälje
Timrå – AIK
Björklöven – MODO

FREDAG 6 OKTOBER 2017
Pantern – Leksand
Almtuna – Karlskoga
Tingsryd – Västervik
AIK – Oskarshamn

LÖRDAG 7 OKTOBER 2017
Södertälje – Timrå
MODO – Troja/Ljungby

MÅNDAG 9 OKTOBER 2017
Oskarshamn – Timrå
Vita Hästen – Björklöven

TISDAG 10 OKTOBER 2017
Karlskoga – Tingsryd

ONSDAG 11 OKTOBER 2017
Västervik – AIK
Leksand – Almtuna
Troja/Ljungby – Vita Hästen
Björklöven – Pantern
MODO – Södertälje

FREDAG 13 OKTOBER 2017
Timrå – Västervik
AIK – Karlskoga
Tingsryd – Leksand
Vita Hästen – MODO
Pantern – Troja/Ljungby
Södertälje – Oskarshamn
Almtuna – Björklöven

SÖNDAG 15 OKTOBER 2017
Leksand – AIK
Troja/Ljungby – Almtuna
Västervik – Oskarshamn
Björklöven – Tingsryd
Pantern – MODO
Vita Hästen – Södertälje

MÅNDAG 16 OKTOBER 2017
Karlskoga – Timrå

TISDAG 17 OKTOBER 2017
Almtuna – MODO

ONSDAG 18 OKTOBER 2017
Timrå – Leksand
Oskarshamn – Karlskoga
Pantern – Vita Hästen
Södertälje – Västervik
Tingsryd – Troja/Ljungby
AIK – Björklöven

FREDAG 20 OKTOBER 2017
Tingsryd – Pantern
Leksand – Karlskoga
Västervik – Björklöven
MODO – Timrå
Almtuna – Södertälje
Vita Hästen – AIK
Troja/Ljungby – Oskarshamn

SÖNDAG 22 OKTOBER 2017
Leksand – Oskarshamn

ONSDAG 25 OKTOBER 2017
MODO – Tingsryd
Pantern – Södertälje
Karlskoga – Västervik
Björklöven – Timrå
Troja/Ljungby – AIK
Vita Hästen – Almtuna

FREDAG 27 OKTOBER 2017
Södertälje – Karlskoga
Västervik – Leksand
Timrå – Troja/Ljungby
Tingsryd – Vita Hästen
Almtuna – Pantern

LÖRDAG 28 OKTOBER 2017
AIK – MODO
Oskarshamn – Björklöven

TISDAG 31 OKTOBER 2017
Pantern – AIK
Almtuna – Tingsryd

ONSDAG 1 NOVEMBER 2017
Södertälje – Leksand
Björklöven – Karlskoga
Troja/Ljungby – Västervik
MODO – Oskarshamn
Vita Hästen – Timrå

FREDAG 3 NOVEMBER 2017
Västervik – MODO
Oskarshamn – Vita Hästen
Timrå – Pantern
Tingsryd – Södertälje

LÖRDAG 4 NOVEMBER 2017
AIK – Almtuna
Karlskoga – Troja/Ljungby
Leksand – Björklöven

MÅNDAG 6 NOVEMBER 2017
Södertälje – Björklöven

TISDAG 7 NOVEMBER 2017
Vita Hästen – Västervik
Pantern – Oskarshamn

ONSDAG 8 NOVEMBER 2017
Troja/Ljungby – Leksand
MODO – Karlskoga
Tingsryd – AIK
Almtuna – Timrå

FREDAG 10 NOVEMBER 2017
Västervik – Pantern
Timrå – Tingsryd
Björklöven – Troja/Ljungby

LÖRDAG 11 NOVEMBER 2017
Karlskoga – Vita Hästen
AIK – Södertälje
Leksand – MODO
Oskarshamn – Almtuna

MÅNDAG 13 NOVEMBER 2017
Västervik – Almtuna

ONSDAG 15 NOVEMBER 2017
Tingsryd – Oskarshamn
Pantern – Karlskoga
AIK – Timrå
Vita Hästen – Leksand
Södertälje – Troja/Ljungby

FREDAG 17 NOVEMBER 2017
MODO – Björklöven
Oskarshamn – AIK
Timrå – Södertälje
Leksand – Pantern
Västervik – Tingsryd

LÖRDAG 18 NOVEMBER 2017
Karlskoga – Almtuna

SÖNDAG 19 NOVEMBER 2017
Björklöven – Vita Hästen
AIK – Västervik

MÅNDAG 20 NOVEMBER 2017
Troja/Ljungby – MODO

ONSDAG 22 NOVEMBER 2017
Vita Hästen – Troja/Ljungby
Tingsryd – Karlskoga
Pantern – Björklöven
Almtuna – Leksand
Timrå – Oskarshamn
Södertälje – MODO

FREDAG 24 NOVEMBER 2017
AIK – Leksand
MODO – Pantern
Södertälje – Vita Hästen
Almtuna – Troja/Ljungby
Tingsryd – Björklöven

LÖRDAG 25 NOVEMBER 2017
Oskarshamn – Västervik

SÖNDAG 26 NOVEMBER 2017
AIK – Vita Hästen
Timrå – Karlskoga

TISDAG 28 NOVEMBER 2017
MODO – Almtuna

ONSDAG 29 NOVEMBER 2017
Björklöven – AIK
Västervik – Södertälje
Karlskoga – Oskarshamn
Leksand – Timrå
Vita Hästen – Pantern
Troja/Ljungby – Tingsryd

FREDAG 1 DECEMBER 2017
Södertälje – Almtuna
Timrå – MODO
Oskarshamn – Troja/Ljungby
Pantern – Tingsryd

LÖRDAG 2 DECEMBER 2017
Björklöven – Västervik
Karlskoga – Leksand

MÅNDAG 4 DECEMBER 2017
Troja/Ljungby – Timrå

TISDAG 5 DECEMBER 2017
MODO – Vita Hästen
Oskarshamn – Södertälje

ONSDAG 6 DECEMBER 2017
Karlskoga – AIK
Troja/Ljungby – Pantern
Leksand – Tingsryd
Västervik – Timrå
Björklöven – Almtuna

FREDAG 8 DECEMBER 2017
Västervik – Karlskoga
Södertälje – Pantern
Almtuna – Vita Hästen
Oskarshamn – Leksand
Tingsryd – MODO
AIK – Troja/Ljungby
Timrå – Björklöven

ONSDAG 13 DECEMBER 2017
Vita Hästen – Tingsryd
Leksand – Västervik
Karlskoga – Södertälje
Pantern – Almtuna
MODO – AIK
Björklöven – Oskarshamn

FREDAG 15 DECEMBER 2017
Leksand – Södertälje
Timrå – Vita Hästen
Västervik – Troja/Ljungby
AIK – Pantern
Tingsryd – Almtuna

LÖRDAG 16 DECEMBER 2017
Karlskoga – Björklöven
Oskarshamn – MODO

MÅNDAG 18 DECEMBER 2017
MODO – Västervik
Björklöven – Leksand
Troja/Ljungby – Karlskoga

ONSDAG 20 DECEMBER 2017
Vita Hästen – Oskarshamn
Södertälje – Tingsryd
Almtuna – AIK
Pantern – Timrå

TORSDAG 21 DECEMBER 2017
MODO – Karlskoga
Leksand – Troja/Ljungby

FREDAG 22 DECEMBER 2017
Oskarshamn – Pantern
Timrå – Almtuna
Västervik – Vita Hästen
AIK – Tingsryd

TISDAG 26 DECEMBER 2017
MODO – Leksand

ONSDAG 27 DECEMBER 2017
Almtuna – Oskarshamn
Södertälje – AIK
Tingsryd – Timrå
Vita Hästen – Karlskoga
Pantern – Västervik
Troja/Ljungby – Björklöven

FREDAG 29 DECEMBER 2017
Västervik – Almtuna
Karlskoga – Pantern
Oskarshamn – Tingsryd
Troja/Ljungby – Södertälje
Timrå – AIK
Leksand – Vita Hästen

LÖRDAG 30 DECEMBER 2017
MODO – Björklöven

ONSDAG 3 JANUARI 2018
Almtuna – Karlskoga
Pantern – Leksand
Södertälje – Timrå
Tingsryd – Västervik
AIK – Oskarshamn
MODO – Troja/Ljungby
Vita Hästen – Björklöven

FREDAG 5 JANUARI 2018
MODO – Södertälje
Leksand – Almtuna
Oskarshamn – Timrå

LÖRDAG 6 JANUARI 2018
Västervik – AIK
Troja/Ljungby – Vita Hästen

SÖNDAG 7 JANUARI 2018
Björklöven – Södertälje

MÅNDAG 8 JANUARI 2018
Karlskoga – Tingsryd

TISDAG 9 JANUARI 2018
Vita Hästen – MODO
Pantern – Troja/Ljungby

ONSDAG 10 JANUARI 2018
Tingsryd – Leksand
AIK – Karlskoga
Timrå – Västervik
Södertälje – Oskarshamn
Almtuna – Björklöven

FREDAG 12 JANUARI 2018
Vita Hästen – Södertälje
Västervik – Oskarshamn
Björklöven – Tingsryd
Troja/Ljungby – Almtuna
Leksand – AIK

LÖRDAG 13 JANUARI 2018
Karlskoga – Timrå
MODO – Pantern

MÅNDAG 15 JANUARI 2018
Björklöven – Pantern

TISDAG 16 JANUARI 2018
Oskarshamn – Karlskoga

ONSDAG 17 JANUARI 2018
Tingsryd – Troja/Ljungby
Pantern – Vita Hästen
Timrå – Leksand
Almtuna – MODO
AIK – Björklöven
Södertälje – Västervik

FREDAG 19 JANUARI 2018
Västervik – Björklöven
Almtuna – Södertälje
Tingsryd – Pantern
Timrå – MODO
Vita Hästen – AIK

LÖRDAG 20 JANUARI 2018
Troja/Ljungby – Oskarshamn
Leksand – Karlskoga

TISDAG 23 JANUARI 2018
Vita Hästen – Almtuna
Pantern – Södertälje

ONSDAG 24 JANUARI 2018
Leksand – Oskarshamn
Karlskoga – Västervik
MODO – Tingsryd
Björklöven – Timrå
Troja/Ljungby – AIK

TORSDAG 25 JANUARI 2018
Almtuna – Pantern

FREDAG 26 JANUARI 2018
Västervik – Leksand
Timrå – Troja/Ljungby
AIK – MODO
Södertälje – Karlskoga
Tingsryd – Vita Hästen
Oskarshamn – Björklöven

SÖNDAG 28 JANUARI 2018
Pantern – Almtuna
MODO – AIK
Leksand – Västervik
Karlskoga – Södertälje

MÅNDAG 29 JANUARI 2018
Troja/Ljungby – Timrå
Björklöven – Oskarshamn
Vita Hästen – Tingsryd

ONSDAG 31 JANUARI 2018
Södertälje – Leksand
Troja/Ljungby – Västervik
Björklöven – Karlskoga
Vita Hästen – Timrå
MODO – Oskarshamn
Almtuna – Tingsryd
Pantern – AIK

FREDAG 2 FEBRUARI 2018
Oskarshamn – Vita Hästen
Tingsryd – Södertälje
Timrå – Pantern
Leksand – Björklöven

LÖRDAG 3 FEBRUARI 2018
Västervik – MODO
AIK – Almtuna
Karlskoga – Troja/Ljungby

MÅNDAG 5 FEBRUARI 2018
Pantern – Oskarshamn

TISDAG 6 FEBRUARI 2018
Vita Hästen – Västervik

ONSDAG 7 FEBRUARI 2018
Troja/Ljungby – Leksand
Almtuna – Timrå
Karlskoga – MODO
Tingsryd – AIK
Södertälje – Björklöven

FREDAG 9 FEBRUARI 2018
Karlskoga – Vita Hästen
Leksand – MODO
Timrå – Tingsryd
AIK – Södertälje
Björklöven – Troja/Ljungby

LÖRDAG 10 FEBRUARI 2018
Oskarshamn – Almtuna
Västervik – Pantern

SÖNDAG 11 FEBRUARI 2018
MODO – Vita Hästen

TISDAG 13 FEBRUARI 2018
Södertälje – Troja/Ljungby

ONSDAG 14 FEBRUARI 2018
Vita Hästen – Leksand
Pantern – Karlskoga
Tingsryd – Oskarshamn
Almtuna – Västervik

TORSDAG 15 FEBRUARI 2018
Björklöven – MODO
AIK – Timrå

FREDAG 16 FEBRUARI 2018
Leksand – Pantern
Västervik – Tingsryd

LÖRDAG 17 FEBRUARI 2018
Oskarshamn – AIK
Karlskoga – Almtuna
Timrå – Södertälje
Troja/Ljungby – MODO

SÖNDAG 18 FEBRUARI 2018
Björklöven – Vita Hästen

MÅNDAG 19 FEBRUARI 2018
Södertälje – MODO

ONSDAG 21 FEBRUARI 2018
Tingsryd – Karlskoga
Almtuna – Leksand
Timrå – Oskarshamn
AIK – Västervik
Vita Hästen – Troja/Ljungby
Pantern – Björklöven

FREDAG 23 FEBRUARI 2018
Oskarshamn – Södertälje
Karlskoga – AIK
Björklöven – Almtuna
Troja/Ljungby – Pantern

LÖRDAG 24 FEBRUARI 2018
Leksand – Tingsryd
Västervik – Timrå

TISDAG 27 FEBRUARI 2018
Pantern – MODO
AIK – Leksand
Timrå – Karlskoga
Oskarshamn – Västervik
Almtuna – Troja/Ljungby
Tingsryd – Björklöven
Södertälje – Vita Hästen

FREDAG 2 MARS 2018
Karlskoga – Oskarshamn
Leksand – Timrå
MODO – Almtuna
Västervik – Södertälje
Vita Hästen – Pantern
Björklöven – AIK
Troja/Ljungby – Tingsryd

SÖNDAG 4 MARS 2018
Björklöven – Västervik
MODO – Timrå
AIK – Vita Hästen
Pantern – Tingsryd
Södertälje – Almtuna
Oskarshamn – Troja/Ljungby
Karlskoga – Leksand

ONSDAG 7 MARS 2018
Västervik – Karlskoga
Oskarshamn – Leksand
Almtuna – Vita Hästen
Tingsryd – MODO
Södertälje – Pantern
AIK – Troja/Ljungby
Timrå – Björklöven